مقالات هدایای تبلیغاتی

آشنایی با انواع تبلیغات محیطی

انواع تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی چیست؟

همانطور که می دانید تبلیغاتی که در محیط قرار دارند. و هر روز در طول زندگی با آن روبرو می شوید تبلیغات محیطی گفته می شود. که می توان به بیلبورد ها و… اشاره کرد. بدون شک تبلیغات در معرفی کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می کند. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای انجام تبلیغات باید با نحوه صحیح انجام آن به طور کامل آشنا باشید. همچنین به طور کلی می توان گفت تمامی مشاغل و کسب و کار ها به تبلیغات نیاز دارند. چرا که همین تبلیغات باعث شناخت و معرفی بیشتر برند و یا کسب و کار می شود.

کسب و کار هایی که تازه فعالیت خود را شروع کرده اند می توانند به سراغ تابلو های تبلیغاتی بروند. چرا که این روش تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد. به طور کلی مهم ترین هدف هر شرکت و یا کسب و کار فروش محصولات و خدمات می باشد. یکی ار بهترین روش های موجود استفاده از تبلیغات به صورت محیطی می باشد. این روش بدون شک تاثیر بسیار زیادی در فروش و معرفی محصولات دارد. همچنین این مدل از تبلیغات انواع و روش های بسیار متنوعی نیز دارد. اگر قصد دارید از تبلیغات استفاده کنید باید به طور کامل با نحوه انجام آن آشنا باشید.

انواع روش های تبلیغات

بدون شک تبلیغات محیطی انواع و روش های مختلفی دارد. استفاده از تبلیغات برای تمامی کسب و کار ها مهم و ضروری می باشد. این مدل از تبلیغات تاثیر بسیار زیادی در معرفی و شناخت برند و خدمات دارد. در ادامه با برخی از روش های تبلیغات به صورت محیطی آشنا خواهید شد.

انواع روش های تبلیغات

روش های تبلیغاتی

بیلبورد های تبلیغاتی

بدون شک بیشتر افراد در مناطق مختلف شهر بیلبورد های تبلیغاتی را دیده اند. این بیلبورد های تبلیغاتی یکی از بهترین و مهم ترین روش های تبلیغات محیطی محسوب می شود. که تاثیر بسیار زیادی در معرفی محصولات و خدمات دارند. هدف اصلی بیلبورد ها به طور کلی نشان دادن آگهی و تبلیغ در مناطق پر تردد می باشد. البته فراموش نکنید تبلیغاتی که انتخاب می کنید. باید محتوا و تصاویر جذاب و منحصر به فردی داشته باشد. چرا که باعث جلب توجه مخاطبان می گردد. همچنین یکی از تاثیر گذار ترین بیلبورد ها به صورت سه بعدی می باشد.

تبلیغات دیجیتال

یکی دیگر از بهترین روش های تبلیغات محیطی بدون شک بیلبورد های دیجیتال می باشد. این مدل از بیلبورد ها امروزه جایگزین بیلبورد های قدیمی می باشند. نورپردازی منحصر به فردی در بیلبورد های دیجیتال به کار رفته است. همین موضوع باعث می شود برای مخاطبان جذابیت بیشتری را داشته باشد. البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید. محتوا و تصاویری که برای تبلیغات استفاده می کنید. باید جذاب و مناسب باشد.

تبلیغات متحرک

یکی دیگر از روش های تبلیغات محیطی، تبلیغات به صورت متحرک می باشد. که از بدنه وسایل نقلیه عمومی برای انجام تبلیغات استفاده می شود. در این صورت برند و یا خدمات شما در تمامی مناطق نشان داده می شود. این مدل از تبلیغات بیشتر برای کسب و کار هایی که محدود به یک ناحیه خاص نمی باشند بسیار مناسب است.

تبلیغات ترانزیتی

آگهی و یا تبلیغات شما در این روش بیشتر در مکان های عمومی نظیر فرودگاه ها و.. نصب می شوند. این مدل از تبلیغات برای مشاغل و کسب و کار ها بسیار مناسب و تاثیر گذار می باشد.

تبلیغات در عرشه پل ها

یکی از بهترین روش های تبلیغات محیطی بدون شک تبلیغ بر روی عرشه پل ها می باشد. همانطور که می دانید در این روش نیز برای انجام تبلیغات باید محتوای مناسبی را انتخاب کنید.

تبلیغات در عرشه پل ها

تبلیغات محیطی

سایر روش های تبلیغات

 • تبلیغات در هتل ها
 • تبلیغات در داروخانه ها
 • رسانه های ساحلی
 • تبلیغات در دانشگاه ها و…

اهداف اصلی تبلیغات به صورت محیطی چیست؟

همانطور که گفته شد هدف اصلی تبلیغات محیطی مانند تمامی روش های تبلیغات معرفی و شناخت بیشتر محصولات و خدمات می باشد. اما این مدل از تبلیغات اثر گذاری بیشتری نسبت به روش های دیگر تبلیغات دارد. همین موضوع باعث اهمیت بیشتر این نوع از تبلیغات می شود. برای انجام تبلیغات به صورت محیطی باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید.

محتوا و تصاویری که استفاده می کنید باید مناسب و جذاب باشد. همچنین این مدل از تبلیغات روش های متنوعی نیز دارد. که با توجه به نوع کسب و کار خود می توانید از روش های موجود استفاده کنید. استفاده از تبلیغات برای تمامی کسب و کار ها ضروری و مهم می باشد. چرا که همین تبلیغات در معرفی محصولات و خدمات تاثیر بسیار زیادی دارد.

فواید استفاده از تبلیغات به صورت محیطی

بدون شک تبلیغات محیطی فواید بسیار زیادی نیز به همراه دارد. انجام این مدل از تبلیغات برای تمامی مشاغل و کسب و کار ها مهم می باشد. در ادامه با برخی از فواید استفاده از این نوع تبلیغات آشنا خواهید شد.

 • قابلیت ایجاد آگاهی بیشتر
 • معرفی بیشتر محصولات و خدمات
 • دسترسی به مخاطب هدف
 • قابل دسترس بودن تبلیغات و…
مزایای استفاده از تبلیغات محیطی

معرفی انواع تبلیغات محیطی

نکات مهم در انتخاب تبلیغات

اگر قصد دارید از تبلیغات استفاده کنید باید با طرز صحیح انجام آن آشنا باشید. برای انجام تبلیغات به بهترین شکل باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. تبلیغات محیطی که انجام می دهید باید تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطبان داشته باشد. در ادامه با برخی از این نکات آشنا خواهید شد.

 1. برای انجام تبلیغات باید برنامه ریزی موفق و درستی را داشته باشید.
 2. مکان های استراتژیک را باید به خوبی بررسی کنید.
 3. باید در تبلیغات از محتواهای و تصاویر جذاب و خلاقانه استفاده کنید.
 4. تبلیغات محیطی را باید با رسانه های اجتماعی ترکیب کنید.

سخن پایانی

در این مطلب همانطور که گفته شد با اهداف و انواع روش های تبلیغات محیطی به طور کامل آشنا شدید. بدون شک تبلیغات در معرفی کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می کند. البته این نکته مهم را فراموش نکنید برای انجام تبلیغات باید با نحوه صحیح انجام آن به طور کامل آشنا باشید. هدف اصلی تبلیغات به صورت محیطی مانند تمامی روش های تبلیغات معرفی و شناخت بیشتر محصولات و خدمات می باشد. اما این مدل از تبلیغات اثر گذاری بیشتری نسبت به روش های دیگر تبلیغات دارد. همین موضوع باعث اهمیت بیشتر این نوع از تبلیغات می شود.

سوالات متداول تبلیغات محیطی

 1. فواید استفاده از تبلیغات به صورت محیطی به چه صورت است؟
  هدف اصلی تبلیغات به صورت محیطی مانند تمامی روش های تبلیغات معرفی و شناخت بیشتر محصولات و خدمات می باشد. اما این مدل از تبلیغات اثر گذاری بیشتری نسبت به روش های دیگر تبلیغات دارد. همین موضوع باعث اهمیت بیشتر این نوع از تبلیغات می شود. برای انجام تبلیغات به صورت محیطی باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. محتوا و تصاویری که استفاده می کنید باید مناسب و جذاب باشد.
 2. برای انتخاب تبلیغات باید چه نکاتی را در نظر داشت؟
  برای انجام تبلیغات به بهترین شکل باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. نکاتی از قبیل مکان های استراتژیک را باید به خوبی بررسی کنید. باید در تبلیغات از محتواهای و تصاویر جذاب و خلاقانه استفاده کنید. تبلیغات به صورت محیطی را باید با رسانه های اجتماعی ترکیب کنید. برای انجام تبلیغات باید برنامه ریزی موفق و درستی را داشته باشید.
 3. انواع روش های تبلیغات به چه صورت است؟
  تبلیغات به صورت محیطی انواع و روش های مختلفی دارد. استفاده از تبلیغات برای تمامی کسب و کار ها مهم و ضروری می باشد. که می توان به بیلبورد های تبلیغاتی، تبلیغات متحرک، تبلیغات در عرشه پل ها، تبلیغات ترانزیتی، تبلیغات دیجیتال و… اشاره کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *