مقالات هدایای تبلیغاتی

اصول برندسازی چیست؟

اصول برندسازی در چه چیزایی است؟

هر شرکت موفقی یک برند تجاری مخصوص به خودش را دارد. تعریف های زیادی از برندسازی هستش که ممکن است بعضی از آنها اشتباه باشد، ما در این مقاله به اصول برندسازی یا همان برندینگ می پردازیم و به شما می گوییم که چرا ساخت یک برند مهم است، زمانی که شما یک برند برای شرکت خود انتخاب می کنید، شرکت شما با بقیه رقبا متمایز می شود که در ادامه مقاله بیشتر در این رابطه می پردازیم.

چرا برندسازی مهم است؟

زمانی که مردم نام و برند یک شرکت را می خوانند، متوجه محصولات و خدماتی که آن شرکت می دهد می شوند. برند و مارک های موفق بر نحوه نتیجه گیری افراد نقش بسیار  مهمی دارند مانند استراتژی، نام، آرم و فروش های ویژه تاثیر میذارد. در بیشتر موارد نام و برند یک محصول به اندازه کیفیت محصول نقش دارد، برای مثال مردم از محصولات و خدمات شرکتی استفاده می کند که طی سال ها خدماتی خوبی را به مشتریان می دهد و مردم آنها را از نام برند می شناسند.

برند یک شرکت هرچه بیشتر جذاب تر باشد، در یاد مردم ماندنی تر می شود، اینگونه بیشتر مردم راحتتر ارزش خریدی که انجام داده اند را درک می کنند و همچنین اگر اصول برندسازی را رعایت کنید، باعث می شود اعتماد مشتریان به راحتی جلب شود و در خرید محصول و خدمات درنگی انجام ندهند و به راحتی برند شما معروف و سر زبانه ها میفتد.

چرا برندسازی مهم است؟

اهمیت برندسازی

اصول برندسازی چگونه است؟

همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد، تعریف های زیادی می تواند در برندسازی و اصول برندسازی نقش داشته باشد ولی شما می توانید ابتدا از همین چهار مراحلی که اینجا ذکر شده استفاده کنید و در مرحله اولیه برندسازی شرکت خود موفق بشید. چهار مراحل اولیه در برندسازی را مشاهده می کنید:

 • مخاطب و مشتریان خود را مشخص کنید
 • هدف را محصول و تجارت خود بگذارید
 • شخصیت شرکت خود را بسازید
 • آرم و شعار زیبایی انتخاب کنید

در ادامه مطلب به این 4 موارد میپردازیم و توضیحات لازم را به شما می دهیم که دچار اشتباه نشوید.

اصول برندسازی چگونه است؟

چگونگی برندسازی

مخاطب و مشتریان خود را مشخص کنید

اولین مرحله جهت برندسازی موفق، مشخص کردن مخاطب و مشتریان خودتان است. برای این کار ابتدا باید مشخص کنید چه کسانی قرار است از محصولات شما استفاده کند برای مثال اگر شما قرار است نوشیدنی های انرژی زا بفروشید پس احتمالا ورزشکاران بیشترین مشتریان شما خواهند بود. همچنین بعد از اینکه مشخص کردید چه کسانی بیشتر قرار است مشتری شما باشد نوبت به شرکت های مشابه به شما است. شما باید کاملا از رقیب های خودتان مطلع باشید تا در محصولات و خدماتی که می دهید موفق باشید.

هدف را محصول و تجارت خود بگذارید

شما برای اینکه بتوانید محصولات خود را به خوبی بفروشید باید ابتدا مانند مرحله قبلی به خوبی رقبای خود را بررسی کنید، شامل قیمت، استراتژی و خدماتی که می دهند حواستان جمع باشد و بعد از اینکه کاملا بررسی کردید، فروش خود را پر قدرت شروع کنید و با شعارهای منحصر به فرد و تخفیفات ویژه محصولات خودتان را بفروشید.

شخصیت شرکت خود را بسازید

یکی از اصول برندسازی، شخصیت شرکت است، برای مثال اگر شما نوشیدنی های انرژی زا تولید می کنید بنابراین باید برند و نام شرکت شما باید هیجان انگیز و پر انرژی باشد تا به راحتی مشتریان جذب محصولات شرکت شما بشوند و از رقیب های خودتان جلو بزنید.

آرم و شعار زیبا برای برند سازی

آرم می تواند در نگاه اول مشتری را جذب خودش کند ولی شما باید یک آرم زیبا، منحصر به فرد و همچنین در ارتباط با محصولی که میفروشید باشد. شعار نیز هم باید کوتاه و جذاب باشد که مخاطب هنگام خواندن آن جذب کالا و خدمات شما بشوند و از آن حمایت کنند.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در برندسازی

همچنین باید بدانید که هدایای تبلیغاتی در اصول برندسازی نیز نقش بسیار خوبی را ایفا می کند. هدیه تبلیغاتی یک گزینه اختیاری است که تمامی شرکت های موفق از این کار حمایت می کنند و باعث معروفیت شرکت و برند می شود. شما می توانید با هدیه دادن به مشتریان و کارکنان خود، برند خود را توسعه دهید و در بیزنس خود بسیار موفق واقع بشوید. همچنین هدایای تبلیغاتی در گذشت زمان باعث می شود فرد بیشتر جذب برند و اسم شرکت هک شده بر روی هدیه تبلیغاتی شود. برای خرید هدایای تبلیغاتی با کیفیت و جذاب می توانید به فروشگاه ماهور گیفت مراجعه کنید.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در برندسازی

تاثیر هدایای تبلیغاتی در برندسازی

تاثیر هدایای تبلیغاتی

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد برای اینکه یک شرکت موفق داشته باشید باید اصول برندسازی را رعایت کنید و همچنین برای اینکه در برندسازی خود بسیار موفق بشوید، هدایای تبلیغاتی می تواند نقش مهمی داشته باشند. همچنین برای اینکه بتوانید به راحتی یک مشتری را جذب محصول و خدمات خودتان بکنید بهتر است از برند و شعار جذاب استفاده کنید.

سوالات متداول اصول برندسازی

 1. برندسازی چگونه انجام می شود؟
  با رعایت بعضی از قوانین در اصول برندسازی و بررسی و شکست دادن رقیب های بازار کاری، میتوان برندسازی کرد.
 2. هدایای تبلیغاتی چگونه در برندسازی کمک می کند؟
  هدایای تبلیغاتی تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد و در گذشت زمان باعث می شود به راحتی مشتری های زیادی به خود جذب کنید.
 3. برای خرید هدایای تبلیغاتی باید به کجا مراجعه کرد؟
  برای خرید هدایای تبلیغاتی با کیفیت و جذاب می توانید به فروشگاه ماهور گیفت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *