مقالات هدایای تبلیغاتی

تبلیغات در استراتژی بازاریابی چه جایگاهی دارد؟

تبلیغات چگونه است

تبلیغات چیست؟

تبلیغات در استراتژی بازاریابی به طور کلی به معنی رساندن یک پیام و ایجاد یک رابطه با مشتری برای معرفی و بیان محصولات و خدمات است، که یک حرفه موثر برای تبلیغ و ترویج محصولات و خدمات به کار گرفته می شود تبلیغات در استراتژی بازاریابی در دنیای امروزه جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده و به یک صنعت بزرگ تبدیل شده است.

اهمیت و جایگاه تبلیغات

تبلیغ یک محصول و یا تبلیغ خدمات به مشتریان از اهمیت و جایگاه به خصوصی برخوردار است تبلیغات در واقع برای معرفی محصول، نام شرکت و غیره بسیار مهم می باشد چرا که تبلیغ باعث فروش و یا ایجاد مشتری می گردد کیفیت خوب محصول در کنار تبلیغ میتواند باعث گسترش و تاثیر بالایی در کار شما شود تبلیغات در استراتژی بازاریابی نیز مانند هر کار دیگری نیازمند اموزش و تجربه می باشد لذا هر چه تبلیغ با کیفیت باشد تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

تبلیغات در کجاها بیشتر دیده می شوند؟

 • فضاهای مجازی(اینستاگرام، تلگرام،و…)
 • در کاتالوگ،مجله ها،روزنامه ها و…
 • تابلو ها و بیلبورد های تبلیغاتی در مکان های عمومی نظیر:اتوبوس ها،مترو،اتوبان ها
 • رسانه ها مانند تلویزیون و رادیو

هر کدام از این مواردی که بیان شد بسته به نوع کسب و کاری که ایجاد کرده اید و همچنین بسته به نوع بودجه خود می توان به کار گرفت.

بازاریابی چیست؟

مجموعه ای از روش ها و اهدافی که در جهت برقراری ارتباط به منظور معرفی محصول یا خدمات انجام می گردد، بازاریابی یک نوع کمک به مشتریان محسوب می شود بازاریابی تنها باعث فروش بیشتر نمی گردد نکته بسیار مهم در کنار تبلیغات در استراتژی بازاریابی ارائه و کیفیت خوب و معقول محصول و خدمات میباشد.

بازار یابی چگونه است

نحوه انجام بازار یابی

اگر دقت کافی را داشته باشید می توانید یک رابطه پایدار بین مشتریان و محصولات ایجاد کنید که محصولات باز نگردند در عوض مصرف کنندگان بازگردند، همینطور باعث ایجاد یک فرایند علاقه در مشتریان نسبت به محصولات و خدماتی که ارائه می کنید می گردد انتخاب نام تجاری نیز از مهم ترین عامل تبلیغات در استراتژی بازاریابی است همچنین یک روش بازاریابی برای همیشه موفق نیست بنابراین در روش های خود خلاق باشید و روش های خود را مرتب عوض کنید.

دلایل اهمیت بازاریابی

 • بازاریابی یک سری اطلاعات به مشتریان می دهد که شامل ویژگی ها و ارزش محصول یا خدمات همینطور اطلاعات اضافی که مشتریان می خواهند بدانند در اختیارشان قرار می گیرد.
 • تبلیغات در استراتژی بازاریابی به شما کمک می کند که مشتری های خود را درک کنید که این امر سبب می شود آنچه مشتری توقع و نیاز دارد بدانید و مطابق با آنچه مشتری می خواهد محصول یا خدمات خود را ارائه دهید.
 • بازاریابی باعث فروش بیشتر در زمان کوتاهی می شود که با تبلیغ به صورت های مختلف می توانید موجب جلب نظر مشتری به محصول و یا خدمات شود.

اصول اساسی تبلیغات در استراتژی بازاریابی

در قدم اول باید بدانید که چه زمانی تبلیغات خود را انجام دهید برای انجام این کار باید یک میزان هزینه را برنامه ریزی کرده و در جایگاه تبلیغات در استراتژی بازاریابی خود قرار دهید،در قدم بعدی زمانی که تبلیغ انجام می دهید مشتریان با نام تجاری و طرح آشنا می شوند و به مرور زمان در ذهن مخاطب جای پیدا می کند.

اساس تبلیغات در بازار یابی

بازار یابی تبلیغاتی

تغییر نام و یا طرح، کار مناسبی نیست چرا که باعث گیج شدن و فراموشی مخاطبان در بلند مدت می شود همین موضوع تاثیر منفی خواهد گذاشت،تبلیغات خود را ارزیابی کنید و از منابع خوبی استفاده کنید.تبلیغات هیچ گونه نکات منفی ندارد بلکه یک فرایند موثر برای کسب و کارها می باشد،توجه به این نکات تاثیر مثبتی بر روی تبلیغات در استراتژی بازاریابی و فروش می گذارد.

تبلیغ در کسب و کارهای کوچک به چه شکل است؟

در کسب و کار های کوچک که تازه کار خود را آغاز کرده اند استفاده از تبلیغات بسیار اثر گذار و مفید می باشد،سعی کنید به مشتریان خود هدایا وجوایزی بدهید که باعث جلب توجه و ترغیب مشتری می شود،از فضای مجازی بهره بگیرید، بسته بندی محصول خود را خاص انتخاب کنید، امکان نظر سنجی برای مشتریان فراهم کنید، توجه به این نکات و موارد دیگر در کسب و کار های کوچک نقش موثری خواهد گذاشت.

تبلیغا برای کسب و کار های کوچک

استفاده از تبلیغ در کسب و کار های کوچک

سخن پایانی

به طور کلی می توان بیان کرد که تبلیغات یک فرایند مهم برای کسب و کار ها می باشد که باید در زمان مناسبی به اجرا درآید، در ایده ها و روش های خود خلاق باشید تا تبلیغ شما تاثیر مثبتی بر روی کار شما بگذارد همچنین به برنامه ریزی مالی خود اهمیت بدهید اگر نتوانید هزینه ها را کنترل کنید شانس های بسیاری را از دست خواهید داد.تبلیغات باید به صورت دائم باشد و تنها فقط یکبار انجام نشود.

سوالات متداول جایگاه تبلیغات در استراتژی بازاریابی

 1. تبلیغ با کیفیت باید چگونه باشد؟
  در ابتدا باید اطلاعات کافی را در مورد تبلیغات و نحوه انجام آن داشته باشید برای داشتن تبلیغ موثر باید نام تجاری، میزان بودجه و … را در نظر بگیرید تا بتوانید پیام خود را بهترین شکل ممکن به مخاطبان برسانید.
 2. چرا هدایای تبلیغاتی مهم است؟
  به کار گیری این کار سبب توجه بیشتر مشتری و ترغیب او به محصول و یا خدمات شما می شود که این امر موثری است.
 3. آیا کسب و کار های کوچک نیز می توانند در تبلیغات محصول و یا خدمات خود موفق باشند؟
  افرادی که تازه کسب و کار خود را راه اندازی کردند می توانند با استفاده از تبلیغات در کار خود موفق باشند البته با رعایت کردن یک سری از نکات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *