مقالات هدایای تبلیغاتی

چرا تبلیغات مهم است؟

تبلیغات تاثیر گذار

امروزه با گسترش فضای مجازی و اضافه شدن روش های جدیدی برای کسب و کار، جذب مشتری و مشتری مداری یکی از مهم ترین وظایف صاحبان هر نوع شغل و کسب و کاری است. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشور، مردم و مشتریان بیشتر به دنبال خرید کالا هایی هستند که صرفه اقتصادی داشته باشد و یا در کنار خرید کالای اصلی که مورد نیازشان است، به محصول یا کالای دیگر نیز دست پیدا کنند.

چرا تبلیغات مهم است؟

هرچقدر که محصولات شما با کیفیت و خاص باشد باید برای شناخت آن هزینه کنید و سعی کنید محصول خودتان را به صورت درست به مخاطبین خود معرفی کنید. همه ما روزانه تعداد زیاد از تبلیغات را میبینیم که مربوط به کمپانی ها و برند های مطرح و بزرگ هستند اما با این حال که شناخته شده هستند و مشتریان خود را دارند همچنان از انواع روش های تبلیغاتی استفاده میکنند تا از رقیبان خود عقب نمانند و بتواند مشتریان خود را حفظ کنند و همچنین مشتریان جدیدی برای خود جذب کنند پس متوجه میشویم که چرا تبلیغات مهم است.

پس اهمیت تبلیغات برای جذب مشتری بسیار مهم است و شما باید هزینه و زمان خاصی را برای پیدا کردن روش تبلیغاتی موثر صرف کنید.

تبلیغات تاثیر گذار

همانطور که در بالا اشاره کردیم تبلیغات برای کسب و کار شما بسیار مهم و تاثیر گذار است اما همین تبلیغات اصول خاص خود را دارد و نمیشود از هر روشی برای تبلیغات استفاده کرد.

در ادامه اصول تبلیغات حرفه ای و روش های تبلیغات تاثیر گذار را با هم بررسی میکنیم.

شناخت جامعه هدف برای تبلیغات

شناخت جامعه هدف

شناخت مخاطبین هدف

یکی از مهم ترین مراحل تبلیغات شناخت مخاطبین هدف کسب و کار شماست. یعنی شما باید جامعه هدف خود را مشخص کنید، اینکه میخواهید بر روی چه افرادی تاثیر بگذارید بسیار مهم است.

اگر جامعه هدف خود را به خوبی بشناسید می توانید بهترین روش تبلیغات را انتخاب کنید و تبلیغات تاثیر گذاری داشته باشید. به عنوان مثال اگر جامعه هدف شما رنج سنی 20-30 سال شناسایی شده باشد شما می توانید تبلیغات مناسب این سن را برگزینید.

مکان درست تبلیغات

تبلیغات شما باید در مکان درست صورت گیرد. اینکه مکان درست تبلیغات شما کجاست نیاز به بررسی و تحقیق بسیار دارد، به یاد داشته باشید در تبلیغات درست و تاثیر گذار مهم مخاطبین هدف شما هستند و اینکه چه مکان هایی برای این دسته از افراد جذابیت دارد. دلیلی ندارد مکانی که برای شما جذاب است برای مخاطبین شما نیز جذاب باشد.

زمان تبلیغات

در برخی از مناسبت های خاص تبلیغات اثر بهتر و بیشتری دارند به همین دلیل صاحبین کسب و کار تلاش میکنند از این مناسبت ها و زمان های خاص بهترین استفاده را برای سود سازی ببرند. به عنوان مثال در مناسبت هایی مانند ولنتاین برخی کسب و کار ها فرصت فروش بهتر و بیشتری خواهند داشت به همین جهت صاحبین این مشاغل باید برنامه ریزی خاصی برای این مناسبت داشته باشند.

به یاد داشته باشید که اگر برای مناسبت های خاص به فکر تبلیغات هستید بهتر است که از دو یا سه هفته قبل این کار را انجام دهید تا مخاطبین شما فرصت تصمیم گیری برای خرید را داشته باشند.

هزینه تبلیغات زیاد است

هزینه تبلیغات مختلف

هزینه تبلیغات

درست است که هزینه تبلیغات از هر نوعی بسیار زیاد است و می تواند شما و کسب و کار کوچکتان را با مشکل مواجه کند اما به یاد داشته باشید که هزینه کردن برای تبلیغات یک روش سرمایه گذاری است و در بلند مدت چندین برابر آن برای شما تبدیل به سود میشود.

پس هرگز کیفیت تبلیغات را فدای هزینه نکنید. اختصاص دادن مبلغی خاص برای تبلیغات را یکی از استراتژی های تجارت خود قرار دهید.

استفاده از رسانه های مختلف

برای تبلیغات و جذب مشتری از رسانه های مختلف استفاده کنید. رسانه های مجازی می تواند برای شما بسیار تاثیر گذار و مناسب باشد. البته این مورد نیز به مخاطبین شما بستگی دارد. باید بدانید که هزینه کردن برای کدام رسانه بازده بیشتری برای شما دارد.

[faq title=” سئوالات متداول د مورد تبلیغات ” open1st=”1″ openAll=”0″][faq_item title=”تبلیغات موثر برای هر کسب و کاری متفاوت است؟” number=”1″]مسلما بله، تبلیغات موثر برای هر نوع کسب و کاری متفاوت است و شما باید نوع تبلیغات مناسب کسب و کار خودتان را پیدا کنید و با استفاده از آن اقدام به جذب مخاطب و مشتری کنید. اما همواره به یاد داشته باشید که تبلیغات برای تمام کسب و کار ها حتی کمپانی ها و برند های شناخته شده مهم و حیاتی است.[/faq_item][faq_item title=”تبلیغات فصلی چیست؟” number=”2″]برخی از تبلیغات مختص فصل خاصی میباشند و استفاده از ان ها در دیگر فصل ها درست نیست و تاثیر چندانی ندارد. به عنوان مثال تبلیغ تلوزیونی کولر آبی در فصل زمستان کاملا بی معنی است و برای شما جذب مخاطب و مشتری نمیکند و فقط هزینه شما را به هدر میدهد.[/faq_item][faq_item title=”آیا هدایای تبلیغاتی می تواند روش خوبی برای جذب مخاطب باشد؟” number=”3″]مسلما به دست آوردن هر کالایی به صورت رایگان حس خوبی به وجود می آورد به همین دلیل هدیه تبلیغاتی روش مناسبی برای جذب مخاطب است. هدایای تبلیغاتی برای مدت زمان زیادی باقی میمانند و مانند یک بازاریاب سیار برای شما فعالیت میکنند.[/faq_item][/faq]

روش های مختلف تبلیغات

پخش تراکت در خیابان

پخش تراکت

تراکت

شاید اول و ابتدایی ترین روش تبلیغات پخش تراکت بین افراد است. این روش می تواند مفید باشد اما در حال حاضر بیشتر افراد فرصت مطالعه تراکت هایی با متن زیاد را ندارند و معمولا برگه هایی که به عنوان تبلیغ میگیرند را بلافاصله به درون سطل زباله می اندازند.

در این روش از کاغذ استفاده میشود به همین جهت برای محیط زیست بسیار نا مناسب است و همچنین با توجه به هزینه ای که برای چاپ و پخش تراکت میکنید بازده ای خاصی ندارد.

انواع مختلف هدایای تبلیغاتی

انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی

شاید بتوان گفت این نوع از تبلیغات بسیار موثر و تاثیر گذار است و باعث میشود مشتری های بسیاری جذب برند شما شوند. به عنوان مثال اگر شما برای کسب و کارتان یکی از انواع هدایای تبلیغاتی مانند ماگ را در نظر بگیرید و این هدیه را به مشتریان خود تقدیم کنید. مشتری شما روزانه از این کالا به دفعات بسیار زیاد استفاده میکند و در حین استفاده باعث میشود تا افراد دیگری نیز برند شما را ببینند و با این برند آشنا شوند و حتما به سراغ شما و کسب و کارتان بیایند.

همانطور که میدانید هدایا تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و انتخاب آن بستگی به شما و نوع تجارتتان دارد.

تابلو های تبلیغاتی در سطح شهر

یکی از روش هایی که کسب و کار های بزرگ برای تبلیغات استفاده میکنند استفاده از تابلو های تبلیغاتی در سطح شهر است. کسب و کار های بزرگ با توجه به اینکه شناخته شده هستند فقط برای تصویر سازی و حک شدن در ذهن مخاطب از این روش استفاده میکنند.

اگر به این تابلو ها که روزانه بسیاری از آن ها را میبینیم توجه کرده باشید، میبینید که در این تابلو ها نه آدرسه نوشته میشود نه توضیح خاصی داده میشود. صرفا یک عکس جذاب با نوشته ای کوتاه بس است تا برای شما برندی خاص تداعی شود.

اما برای کسب و کار های کوچک که نو پا هستند بهتر است از روشی استفاده شود که بتوان آن ها به صورت کامل معرفی کرد.

تابلو تبلیغاتی در سطح شهر

بیلبورد تبلیغاتی

رادیو و تلویزیون

استفاده از رسانه های دیداری یا شنیداری مانند رادیو و تلوزیون برای تبلیغات هزینه های بسیار سنگینی به دنبال دارد و کمتر کمپانی و شرکتی قادر به پرداخت این هزینه ها است. این نوع تبلیغات بیشتر مناسب کارخانه ها و شرکت های بزرگی است که بتواند از پس این هزینه ها برآید.

تخفیفات دوره ای

یکی از روش های که خیلی تبلیغاتی نیست اما می تواند برای شما مخاطب و مشتری جذب کند، استفاده از تخفیفات دوره ای است. به عنوان مثال تخفیفات شروع یا پایان فصل می تواند برای مخاطبین شما بسیار جذاب باشد و باعث شود جذب کسب و کار شما شوند.

به یاد داشته باشید که این تخفیفات باید دوره ای باشد و همیشگی نباشد. همیشگی بودن این تخفیفات باعث میشود که ماطب احساس کند کالای شما ارزش خاصی ندارد و هر زمان که اراده کند می تواند آن را با تخفیف خریداری کند.

سخن آخر

تبلیغات برای تمام کسب و کار ها مهم است و باعث جذب مشتری بیشتر میشود. به یاد داشته باشید برای پول درآوردن و سود کردن باید پول خرج کنید. پس سعی نکنید از هزینه تبلیغات کم کنید. همواره سعی کنید بر تبلیغات خود نظارت داشته باشید و از روند انجام تبلیغات مطلع باشید. همچنین به یاد داشته باشید که قرار نیست برای تمام افراد جامعه جذاب باشید و همه قرار نیست از شما خرید کنند. همین که بتوانید جامعه هدف خودتان را تحت تاثیر قرار دهید کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *