مقالات هدایای تبلیغاتی

بازاریابی چیست

هدایای تبلیغاتی

بازاریابی چیست؟

بازاریابی، همان فروش نمی باشد بلکه در بازاریابی نیاز مشتری درک می شود و نحوه رفع مطلوب آن نیز بررسی می گردد یعنی منظور اینست که بجای اینکه در ابتدا کالا تولید گردد و بعد به دنبال مشتری باشید می بایست اول نیازها تشخیص داده شود و سپس طبق نیازهایی که تعیین گردیده است محصول تولید گردد.
مرحله بعدی که مرحله بازاریابی می باشد که این موضوع باید در زمان، مکان و شرایط مناسب انجام پذیرد و به شیوه ای باشد حرمت اجتماعی مشتری نیز لحاظ گردد و سپس اقدام به عرضه محصول انجام می گیرد.

بازاریابی و هدایای تبلیغاتی

بازاریابی چیست

بازاریابی بعد از فروش محصول، به این معنی است که به دنبال کسب رضایت از فروش نیز باشید، و همچنین بازاریابی یعنی اینکه به مشتری دروغ گفته نشود و به فروش در طولانی مدت توجه شود و حاشیه سود مناسب تعیین گردد.
برای بازاریابی می بایست مراحل زیر در نظر گرفته شود:

قدم اول

در ابتدا برای بازاریابی باید بازار هدف مشخص گردد و متوجه شوید در چه بازارهایی محصول شما عرضه می شود و در چه بازارهایی عرضه نمی گردد و می بایست مشتری ها شناسایی گردد و همچنین تشخیص داده شود که محصول در چه زمانی و توسط چه کسانی بیشتر مصرف می گردد.

قدم دوم

پدر علم بازاریابی دنیا، فلیپ کاتلر است که اعتقاد داشته است که باید تناسبی میان چهار P  برای بازاریابی وجود داشته باشد. این چهار  P عبارتند از:

Product: محصول خوب
Price:  قیمت متناسب
Place: بازار مناسب
Promotion: ترویج و تبلیغ مناسب

بازاریابی چیست

نکات مهم در بازاریابی

در قسمت پروموشن از هدایای تبلیغاتی می توانیم استفاده مناسبی به عنوان یک ابزار قدرتمند در بازاریابی استفاده نمود.

قدم سوم

پس از اینکه توانستید گام های قبلی را تهیه نمایید و برای هر یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید تا بتوانید دستیابی به قدم های قبلی را مقدور سازید فرآیند STP است که مطرح می شود.
Segmentation
این اصطلاح به بخش بندی بازار مرتبط می باشد شما برای بازاریابی محصول خود باید بدانید چه بخش هایی می تواند محصول شما در آن به فروش برسد آیا باید وارد بخش های جغرافیایی جدید شوید و یا نیاز است که در موارد دیگری مانند چرخه عمر، سن و طبقه اجتماعی تمرکز داشته باشید.
Targeting
بخش های اصلی و فرعی را برای ورود به بازار هدف گذاری کنید در این قسمت خیلی نیازمند استراتژی های خود با بخش های مختلف هستید تا بتوانید هدف های مناسبی را انتخاب نمایید.
Positioning
جایگاه یابی نیز به شما کمک می کند که در بخش و هدف های معین گردیده به دنبال بهترین جایگاه برای خود باشید و جایگاه خود را جستجو نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *